loader image
پخش ویدیو

موشن گرافیک گوگل اسکالر

این موشن گرافیک گوگل اسکالر جذاب با تم رنگی آبی رنگ در سبک وکتور طراحی و تولید شده است.

تهیه کننده و مجری پروژه: استودیو نقشینو

کارفرما: مجمع جهانی اهل بیت علیه السلام

دسته: موشن گرافیک

زمان: 02:52


معرفی شبکه پژوهشی حوزه اهل بیت علیهم السلام در گوگل اسکالر

امروزه در بین رسانه‌های اطلاعاتی مختلفی که در فضای مجازی وجود دارد، نوع خاصی از شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته ، به نام شبکه‌های اجتماعی علمی.

این شبکه‌ها، قابلیت هایی را ایجاد می کنند که امکان برقراری ارتباط بین پژوهشگران را فراهم می کند و به معرفی پژوهشگران و زمینه سازی برای همکاری‌های علمی کمک می نمایند. همچنین این ابزارها سرعت و دقت رسیدن به اطلاعات را برای جامعه نخبگان بالا می برند تا جایی که کمتر محققی را می توان یافت که در مسیر علمی خود با این شبکه‌ها سر و کار نداشته باشد.

در این میان یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی علمی در عرصه جهانی، گوگل اسکالر می باشد، زیرا این سرویس، موتور جستجو در منابع علمی و پژوهشی به حساب می آید و قابلیت های مختلفی را برای پژوهشگران فراهم می کند که پژوهشگر با ایجاد پروفایل و ثبت آثار علمی، خود را به جامعه علمی معرفی نماید و همچنین با شاخص های علم سنجی، کمک می کند که پژوهشگر مورد ارزیابی قرار گیرد و نشان می دهد که چقدر به آثار پژوهشگر در عرصه جهانی استناد شده است.

مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، با هدف معرفی علما و آثار علمی آنان در عرصه بین‌المللی، شبکه پژوهشی حوزه اهل‌بیت علیهم السلام را در گوگل اسکالر ایجاد نمود و تاکنون توانسته برای ۴۱ نفر از علمای شیعه در این شبکه اجتماعی علمی پروفایل تهیه نماید که تا به حال بیش از ۸۲۰۰ اثر را به ۳۲ زبان زنده دنیا ذیل این پروفایل ها ثبت نموده است.

با توجه به اینکه گوگل اسکالر به صورت هوشمند می‌تواند منابع ارجاع داده شده به آثار را شناسایی نماید، تاکنون بیش از ۱۶۰۰۰ استناد به آثار ثبت شده در این شبکه شناسایی شده است.

از دیگر ویژگی‌های این شبکه، پیوند با دانشنامه مجازی مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام(ویکی شیعه) است و کاربران می‌توانند برای مطالعه بیشتر در مورد علما و اندیشمندان، به ویکی‌شیعه مراجعه نمایند.

باید گفت با اجرای این طرح، ضمن تهیه کتابشناسی جامع و مبتنی بر وب از آثار حوزه اهل‌بیت علیهم السلام به زبان‌های مختلف، به معرفی پژوهشگران شیعه در عرصه جهانی می پردازد.

همچنین دسترسی بهتری به منابع  اصیل شیعه در عرصه بین‌المللی فراهم کرده، که منجر به دیده شدن و افزایش استناد به این آثار می شود.

شبکه پژوهشی حوزه اهل‌بیت علیهم السلام، از طریق جستجو نام علماء در گوگل اسکالر به نشانی https://scholar.google.com  در دسترس است.

مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام